Univerzální směs na pečení

Univerzální směs na pečení

Pokud chcete striktně vynechat obilné mouky ze svého vaření, je to celkem bojovka. My jsme vyzkoušely řadu různých osvědčených receptů i vlastních více či méně úspěšných pokusů. Nyní jsme ale v knížce Williama Davice Život bez pšenice objevily fungující!!! univerzální směs, kterou si doma vytvoříte do velké nádoby a pak používáte na sladké i slané dobroty. Má jedinou vadu… bleskově zmizí…:-).

Ingredients

 • 4 hrnky mletých mandlí (cca 1kg – kupte velká balení ve velkoobchodech, jinak se nedoplatíte)
 • 1 hrnek mletých lněných semínek (v originálním receptu jsou doporučená zlatá lněná semínka)
 • 1/4 hrnku mletého kokosu (popř. kokosové mouky, pokud máte nakoupenou)
 • 2 lžičky jedné sody
 • 1 lžička psyllia (koupíte v obchodech se zdravou stravou, pokud nemáte, nevadí)

Pracovní postup:

1. Pokud máte doma hotové mouky z mandlí, lněných semínek a kososu, rovnou všechny ingredience smíchejte do velké nádoby.

2. Když si mandle a ostatní melete doma, namelte si mandle a kokos ve velkém mixéru, lněná semínka namelte v mlýnku na kávu.

3. Všechny přísady smíchejte a uložte do velké vzduchotěsné nádoby a ideálně uložte v lednici.

univerzální směs na pečení 1 menší

Náš tip:

Semínkové, ořechové, popř. další mouky se dají běžně koupit na internetu, my např. nakupujeme na Mouky.cz

9 Comments

 1. Pingback: Plochý chléb focaccia - úplně bez mouky! - Our Lovely Cooking

 2. Pingback: Skořicovo - pekanové koláčky - Our Lovely Cooking

 3. Pingback: Kokosovo-čokoládový dort - Our Lovely Cooking

 4. Denisa

  Ahojda… chtěla bych se zeptat, jestli jsou ve směsi vynechat ta lněná semínka? nebo případně nahradit chia? díky… jen tak dál, holky, držím pěsti, jste šikulky 😉

  • Redakce

   Dobrý den, Deniso,
   Váš komentář nám nějak propadl v poště, omlouváme se za zdržení s odpovědí. S vynecháním lněných semínek v univerzální směsi nemáme zkušenosti, ale nebály bychom se toho. Zkuste na menším množství případně nahradit chia semínky a dejte nám vědět!
   Vaše OLC

 5. Denisa

  Ahojda… chtěla bych se zeptat, jestli lze ve směsi vynechat ta lněná semínka? nebo případně nahradit chia? díky… jen tak dál, holky, držím pěsti, jste šikulky 😉

  • Redakce

   Dobrý den, Deniso,
   vyzkoušené to nemáme, ale určitě zkuste. Chia na sebe vážou vodu stejně jako len, mohlo by to fungovat. Dejte nám vědět, jak jste dopadla!
   Vaše LOC

 6. Kamila

  Dobrý den,
  kde prosím kupujete ty mandle? Jinak stránky super, hned jdu recepty vyzkoušet, mám laktózovou intoleranci a teď jsem si zkusila vysadit lepek ( konečně po 5ti letech nemám křeče po jídle ) a koupila si nejdříve bezlepkovou mouku a složení samý škrob, tak jsem zkusila recepty bez mouky a dnes jsem objevila Vaše stránky, tak hned recepty vyzkouším. Dnes začnu mrkvovým perníkem, poté bych si zkusila vytvořit univerzální směs až budu mít ingredience. Děkuji

  • Redakce

   Dobrý den,
   my kupujeme mandličky běžně v síti supermarketů, ideálně ve velkém balení v Makro, ty pak rozsekáme v mixéru na konzistenci jemné mouky. Mandle oloupané, nesolené. Jsme moc rády, že se Vám naše stránky líbí! Dejte nám určitě vědět, jestli se Vám recepty povedly!
   Moc Vás zdravíme!
   Vaše OLC

Připojte komentář!

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*