O nás

Jsme parta mlsných holek, co rády vaří, hledají nové recepty a vylepšují je k obrazu svému.

Nejsme profesionální kuchařky, jen mámy od rodin a vaříme s velkou vášní, kterou naše okolí často nechápe :-). Navíc chceme být štíhlé, takže nás baví zdravé recepty, které perfektně vypadají a ještě lépe chutnají.

Teď jedeme v Paleo, dovolíme si ale i mléčné výrobky a nebráníme se ani vegetariánským dobrotám. Všechny naše recepty prošly několikanásobným testováním a přestože vycházejí z jiných profesionálních receptů, přidaly jsme vždy něco svého. Třeba Vás také inspirujeme!

 

Jana Havrdová

JH PORTRET menšíJana si celé Our Lovely Cooking vymyslela a Markulka s Míšou, její letité kamarádky, ji v tom nenechaly. Chápou, že když se Jana do něčeho pustí, tak jí to stejně nevymluví. Upravený jídelníček jim ale vyhovuje, obě hodně zhubly a je  jim s redukovanou moukou a cukrem lépe. Jana je moderátorka Sama doma, řadu let patřila mezi špičkové české instruktorky aerobiku, nyní už předcvičování pověsila na hřebík a sama jen běhá a cvičí jogu. Je velmi aktivní v oblasti fitness managementu a propagací pravidelného pohybu jako nejlepší prevence civilizačních onemocnění. Jejími domovskými organizacemi jsou Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz, mezinárodní organizace sportovního aerobiku fitness, hip hop a vzdělávání fitness profesionálů FISAF International, je jednou ze zakladatelek preventivní kampaně Česko se hýbe a České komory fitness. Vaření má jako dlouholetý koníček, odpočívá u něj od manažerské práce a navíc vaření baví i její 3 děti Alberta, Pepína a Aničku. Jana si recepty často sama vymýšlí, dělá pokusy. To nejlepší a hlavně vyzkoušené pak sdílí na Our Lovely Cooking

 

Markéta Dušková

Markulka 1Markulka je odbornice na cestovní ruch. Pokud chce kdokoliv z jejího okolí cestovat, je to právě Markulka, kdo vyřizuje všechny letenky a ubytování. Sama hodně cestuje a ochutnává dobroty po celém světě. Markulka je ze všech tří holek největší kamarád s Googlem, šmejdí po všech možných receptech a testuje. Má jednoho syna Sama, který je také důležitou součástí týmu Our Lovely Cooking. Je naším největším dětským degustátorem a fanouškem. Markulka se Samíkem hrají golf, Sam je jedním z nejtalentovanějších dětí u nás. A Markulka je mistr svačinek, Samík měl od malička nejvíc vytuněné kufříky s mnoha krabičkami plnými supedobrot a také Markulku inspiroval k absolvování kurzu výživového poradce. Na jídlo má tedy jako jediná z nás „papíry“. Jana a Míša jen „mlsnou držtičku“ :-).

 

Michaela Prokopová

Míša 1 menšíMíša žije s rodinou v Českých Budějovicích a pracuje v místní centrále e-onu. Má za sebou ze všech holek nejnáročnější životní osud. Její dceři Natálce diagnostikovali v šesti letech několik rozsáhlých tumorů v hlavě, po roce a půl v Motole je Natálka relativně zdravá holčička, nyní už velká holka, která ale zůstala následkem onemocnění téměř nevidomá. Míša je proto aktivní v nadačním fondu Sluníčko pro děti, jehož patronkou je právě Natálka. Máminu lásku k vaření Natálka sdílí ještě s malým bráchou Štěpánkem. Oba jsou velcí pomocníci s řadou specifických talentů… My všichni Míšu obdivujeme jak to dává, asi bychom v její kůži byly už dávno na antidepresivech nebo v blázinci. A Míša vaří a cvičí a má stále neuvěřitelnou energii.

Baví nás

bookTak jako každý kuchař či kuchařka máme mnoho vzorů a zdrojů inspirace. Po večerech ležíme na webu a hledáme zajímavé recepty. V knihkupectvích necháváme šílené peníze za nové kuchařky. Zdrojů je ohromné množství a my budeme rádi, pokud i vy propadnete naší „lovecké“ vášni. Začít můžete třeba na našich nejoblíbenějších webech:

 

 

Apetit – kuchařky Apetitu sbíráme, žádná nesmí chybět a je to pro nás vždy sázka na jistotu!

Cucinare con amore – krásné stránky pro všechny mlsné milovníky italské kuchyně!

Danielle Walker Against all grain – Danielle je náš guru Paleo stylu stravování, umí všechno a naprosto skvěle!

Fitarian – Renata je maminka jako my, navíc fitness trenérka a nutriční terapeutka, baví nás!

Ochutná.me – aneb Honzův Paleo deník, spousta skvělých a supersnadných nápadů!

Zapálená kuchařka – Lenka Požárová nás přivedla ke zdravému vaření! Její knížky „co takhle dát si“ jsou slabikářem každého, kdo chce dobře a zdravě vařit a jíst!

Čarujeme – inspirace nejen pro vaření! Skvělý web s nápady do kuchyně, dekorace, zahrada! Rozhodně prozkoumejte!

Kontaktujte nás

Kontaktovat nás můžete na mailu: jana@ourlovelycooking.com